درمان ها

درمان ها یک مجله خبری است

درمان ها

درمان ها یک مجله خبری است

درمان سریع چاقی با طب سوزنی

مهسا محمدی | شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۹:۳۹ ق.ظ | ۰ نظر

استفاده از طب سوزنی برای درمان چاقی شدید

بسیاری از مردم در کاهش وزن موفقیت آمیز و حفظ آن دچار مشکل هستند. کاهش وزن طولانی مدت حتی با داشتن یک رژیم مناسب غذایی و ورزش نیز دشوار است.

ورزشچربی‌های از دست رفته بر اثر رژیم غذایی سر سخت و یا انجام ورزش‌های سنگین تنها در طی چند ماه ممکن است بر گردند.

در نتیجه به علت آن که حفظ وزن پس از انجام کاهش وزن بسیار دشوار است، بسیاری از مردم به روش‌های جایگزین مانند طب سوزنی روی می‌آورند.

ولی طب سوزنی دقیقاً چیست؟

طب سوزنی روشی درمانی است که بیش از ۵ هزار سال در دنیای شرق مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در این درمان از سوزن‌های بسیار نازکی استفاده می‌شود.این سوزن‌ها در محل‌های بسیار ویژه‌ای در بدن به نام مریدین ها فرو کرده می‌شوند. گفته می‌شود در این محل‌ها جریان انرژی طبیعی بدن دچار انسداد می‌گردد.

سیستم مریدین های بدن طب سوزنی شاخه‌ای از طب سنتی چینی است که در آن بر فرآیندهای داخلی موجودات زنده مطالعه می‌شود. این روش درمانی در آمیخته با باورها، فلسفه و نظریات شرقی است.

طب سوزنی برای درمان حساسیت، کاهش درد و کنترل اعتیاد به کار می‌رود. طب سوزنی برای کاهش وزن همانند هیپنوتیزم عمل می‌کند. در این روش بخش خود آگاه ذهن جهت آرامش بیشتر تشویق شده تا به انرژی امکان جریان آزادانه دهد.

طب سوزنی چطور به کاهش وزن و درمان چاقی شدید کمک می‌کند؟

طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید درست همانند تأثیر آن در کنترل دیگر عملکردهای بدن، کار می‌کند. سوزن‌های ضد عفونی شده در نقاط مخصوصی در پوست فرو کرده می‌شوند.

ترشح اندورفین در مغزمتخصصین طب سوزنی بر این باورند که فرو کردن سوزن در این نقاط موج تحریک بدن جهت آزاد سازی مواد اندورفین در بدن می‌گردد. اندورفین‌ها در واقع موادی هستند

که در بدن باعث ایجاد احساس خوب می‌شوند و شادی و آرامش ذهن ایجاد می‌کنند.

تصور می‌شود این مواد شیمیایی به کاهش انسولین بدن کمک می‌کنند انسولین کمتر به معنی ذخیره چربی کمتر است.

متخصصین طب سوزنی همچنین باور دارند که قرار دهی با دقت سوزن‌ها به کاهش میل به غذا،کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند

مزایای استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید چیست؟

برای کاهش وزن از دارو و قرص استفاده نکنید یکی از برتری‌های طب سوزنی بر روش طب رایج درکاهش وزن و درمان چاقی شدید دارد آن است کهطب سوزنی کاملاً طبیعی است.

بر عکس استفاده از روش‌های رایج سنتی برایکاهش وزن و درمان چاقی شدید مانند مصرف قرص یا عمل جراحی، طب سوزنی هیچ گونه عوارض جانبی در پی ندارد.

بدن به هیچ وجه به این روش اعتیاد پیدا نکرده و هیچ گونه مواد شیمایی مضری در آن به کار نمی‌رود. در نتیجه هیچ گونه تداخلی در عملکرد اندام‌های داخلی ایجاد نمی‌شود.

اثر طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید چقدر پایداری دارد؟

خوردن سبزیجات به لاغری سریع کمک می کنداثر طب سوزنی در هر فرد متفاوت است. ولی به هر حال با رعایت رژیم غذایی مناسب و داشتن برنامه ورزشی، وزن کاهش یافته می‌تواند برای همیشه حفظ گردد.

متخصص طب سوزنی ممکن است توصیه‌هایی برای ادامه تشویق و موفقیت کاهش وزن و درمان سریع چاقی شدید به بیمار داشته باشد.

ممکن است نیاز باشد درمان‌ها در یک دوره زمانی اضافی برای حفظ نتایج اولیه ادامه یابند. طب سوزنیبرای کاهش وزن و درمان چاقی شدید یک روش کل نگر است نه یک برنامه اختصاصی.

فردی که از طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید استفاده می‌کند ممکن است نیاز به یک ارزیابی روانشناسی هم داشته باشد.

  • مهسا محمدی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی